Psychologia ogólna, psychologia rozwojowa, psychologia związków, rodziny, psychologia i rzeczywistość, zaburzenia psychiczne

Forum psychologiczne.


#1 2012-03-10 14:29:09

adhd

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 88
Punktów :   

Rozmawiam mojego dziecka poziomie rozwoju?

Rozmawiam mojego dziecka poziomie rozwoju? Podobnie jak nie rozmawiać z pięciu-letniego ten sam sposób chcesz porozmawiać z 11-letnim i oczekują tego samego stopnia zrozumienia, nie można mówić do dziecka z opóźnionym języka, społecznym lub emocjonalne umiejętności w sposób, który byłby odpowiedni do jego wieku chronologicznym r.

Mówię za dużo? To naturalne, aby spróbować dodać więcej i więcej wyjaśnień, kiedy czujesz, że Twoje dziecko nie rozumie, co mówisz, ale jeśli język jest problemem w pierwszej kolejności, dodając język prawdopodobnie nie pomoże.

Mogę dać lepsze wskazówki? Zamiast próbować przewrócić dziecko na Twoim rozumieniu z tonu głosu, język ciała i gry słów, za pomocą prostych powtarzających się fraz, które są łatwe do zrozumienia. Jeśli chcesz aby twoje dziecko coś zrobić, zacząć od stwierdzenia: "Potrzebuję Cię ..." Jeśli mówisz o uczuciach, powiedz "czuję się ..."

Ja mówię o co mi chodzi? Jeśli wiadomość jest coś innego niż proste i jasne, pare go i spróbuj ponownie. Możesz być zaskoczony, jak wiele spółdzielni Twoje dziecko jest wtedy, gdy on lub ona rzeczywiście wie, co chcesz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pledytor jpg kupno psa rasowego wczasy w Niechorzu